Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pierwszy taki prospekt

05 lutego 1998 | Ekonomia | TŚ

PUBLICZNE OFERTY

Emisja bez zgody KPWiG

Pierwszy taki prospekt

Kielecki Exbud, jako pierwsza spółka publiczna, zdecydował się przeprowadzić emisję akcji nie czekając na zatwierdzenie prospektu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, tylko informując KPWiG o rozpoczęciu subskrypcji. Z prospektu wynika, że w ciągu półtora roku prezes Exbudu Witold Zaraska sprzedał 300 tys. a kcji swojej spółki.

Exbud pierwszy skorzystał z zapisu nowej ustawy, który pozwala podać cenę emisyjną na dwa dni przed rozpoczęciem emisji, bez wcześniejszego ujawniania widełek cenowych czy też ceny minimalnej. Z informacji zawartych wprospekcie akcji serii Dwynika, że został on sporządzony 31 października 1997 r. Tymczasem nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, które podjęło uchwałę o emisji akcji serii D, odbyło się 4 grudnia 1997 r. W czynnikach ryzyka związanych ze spółką zapisano, że ze w zględu na bardzo niską frekwencję na WZA posiadacz nawet niewielkiej liczby akcji może mieć znaczący wpływ na podjęcie lub nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament