Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

05 lutego 1998 | Gazeta | BW MD KO

Informacje

Unia Wolności opowie się za skierowaniem do prac w komisjach sejmowych rządowych projektów ustaw reformy terytorialnej oraz dwóch własnych propozycji. Posłów UW będzie obowiązywać dyscyplina obecności i dyscyplina głosowania. Chcą zażądać tego samego od AWS, która decyzje o swoim zachowaniu wobec propozycji reform podejmie dzisiaj. Władze Akcji także chcą, by poparto przesłanie rządowych projektów do komisji. Nie jest jednak wykluczone, że grupa posłów narodowokatolickich AWS złoży wniosek o odłożenie debaty sejmowej nad reformą.

O reformie samorządowej dyskutowały wczoraj kluby parlamentarne. Lider SLD Leszek Miller uznał za arogancję zapowiedź marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, że nie podda pod głosowanie wniosku Sojuszu o skreślenie z porządku rozpoczynających się obrad pierwszego czytania rządowych projektów ustaw związanych z reformą. Marszałek tłumaczył, że byłoby inaczej, gdyby SLD zgłosił wcześniej swój sprzeciw w Konwencie Seniorów. SLD uważa, że nie jest możliwa dyskusja nad rozwiązaniami cząstkowymi reformy i domaga się m. in. przedstawienia założeń finansowych oraz powiązania reform ustrojowych i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament