Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co począć z urodzonymi zabójcami

05 lutego 1998 | Prawo | BZ

UNIJNE WARUNKI

W Polsce i na wschód od niej

Co począć z urodzonymi zabójcami

BOGUSłAW ZAJňC

Współczesne policje coraz częściej mają do czynienia z osobnikami, którym rytuał zabijania sprawia nieopisaną rozkosz. Urodzeni wielokrotni zabójcy seksualni, tacy jak krakowscy Mazurkiewicz lub Kot, bydgoski Rachubiński, łódzko-warszawski Modzelewski, katowicki Arnold, śląskozagłębiowski Marchwicki, kaliski Fernbach, gdańsko-pomorski Tuchlin, mający na sumieniu życie kilkudziesięciorga dzieci lub dorosłych, zwykle kobiet, na trwałe weszli do annałów kryminalistyki. Wszyscy oni zostali skazani na śmierć, wyroki wykonano. Dzisiaj uniknęliby tej kary. Wyrzeczenie się bowiem stosowania kary śmierci jest jednym ze statutowych wymagań stawianych państwom dążącym do członkostwa w Unii Europejskiej.

W krajach byłego Związku Radzieckiego ponura sława wciąż otacza rostowskiego Czikatiłę, z zawodu nauczyciela, dobrego męża i ojca, kilkudziesięciokrotnego okrutnego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament