Niepełnosprawny lekarz też może dyżurować
Lekarzowi z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności wolno pełnić dyżury w szpitalu, jeśli zgodzi się na to sprawujący nad nim opiekę medyk
– Czy lekarz mający orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności może pełnić dyżury medyczne? – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Zgodnie z art. 18d pkt 4 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej dyżur medyczny to wykonywanie poza normalnymi godzinami pracy czynności zawodowych lekarza lub innego pracownika medycznego w ZOZ przeznaczonym dla osób, których stan zdrowia wymaga udzielania całodobowych świadczeń zdrowotnych. Może go pełnić lekarz lub inny pracownik wykonujący zawód medyczny. Pracownikami medycznymi są osoby wykonujące czynności związane z medycyną fachowo, stale i w celach zarobkowych, legitymując się jednocześnie kwalifikacjami niezbędnymi do udzielania świadczeń zdrowotnych.
Nie tylko ustawa o ZOZ
Te przepisy wskazują ogólne zasady pełnienia dyżuru przez lekarzy. Przy niepełnosprawnym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta