Najniższe wsparcie za konkretnego pracownika podajemy narastająco od początku roku
Wielką trudność sprawia czytelnikom ustalenie minimalnej wysokości wsparcia, jakie możemy uzyskać od PFRON na daną osobę
Ten tzw. najniższy pułap intensywności pomocy wpisujemy w poz. 38 druku INF-D-P dla wyliczenia dofinansowania wynagrodzenia oraz w poz. 46 formularza INF-U-P dla ustalenia refundacji składek ZUS. Obydwie kwoty w tych pozycjach muszą być identyczne w danym okresie sprawozdawczym.
W druku INF-D-P
Najniższy pułap intensywności pomocy podajemy w poz. 38 tego dokumentu wyłącznie, jeśli w poz. 37 „podwyższone koszty zatrudnienia” wybierzemy pole 1 (rzeczywiste) lub 2 (ryczałt). W poz. 38 wykazujemy przypadającą na dany okres niższą z kwot: podwyższone koszty zatrudnienia albo koszty płacy.
- Podwyższone koszty zatrudnienia to rzeczywiste, faktycznie poniesione lub ryczałtowe z dodanymi składkami należnymi od pracownika i pracodawcy, ale tylko podlegającymi refundacji. Ustalamy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta