Student w centrum uwagi
We współczesnym świecie ukończenie jakiejkolwiek szkoły wyższej nie wystarcza. Kiedyś ideałem była praca w jednej firmie, dziś jest to źle widziane, a coraz częściej staje się wprost niemożliwe. Konieczne jest więc ciągłe rozwijanie się, również po ukończeniu studiów
By uczelnia kształciła osoby, które z sukcesem poradzą sobie na rynku pracy, musi sama być odpowiednio przygotowana i dostrzegać zmiany, jakie zachodzą w systemie kształcenia, a co najważniejsze – wdrażać je w życie.
Rację mają lepsi
Jak więc wybrać odpowiednią uczelnię? Wybór według zasady, że jeśli nie dostanę się na uczelnię państwową, to pójdę na prywatną, już się nie sprawdza. Większość, która idzie na najbardziej oblegane państwowe uczelnie, kierując się tym, że „to znana uczelnia”, nie ma racji. Na rynku pracy rację mają najlepsi. W czasach, gdy gospodarka oparta jest na wiedzy, a umiejętność uczenia się, pójścia o krok dalej niż inni decyduje o naszej przyszłości, rola uczelni, którą się wybiera, jest decydująca. Mniej istotne jest to, jaka to uczelnia, ważniejsze się staje – co student po jej ukończeniu sobą reprezentuje.
Dlatego nie można sobie pozwolić na wybór uczelni, która kształci tak jak inne. Program studiów powinien być tak opracowany, aby uczący się mógł w szybkim czasie awansować na lepsze stanowiska oraz zyskać szansę na satysfakcjonujące zarobki. Czyli aby mógł w pełni realizować swoje ambicje zawodowe.
Uczelnia dla ludzi o otwartych umysłach
W Małopolsce i na Dolnym Śląsku jest uczelnia, która od lat kształci w taki sposób, aby jej absolwenci byli ludźmi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta