Rekompensata należna mimo złej opinii
Naganny sposób życia poszkodowanego nie wpływa na jego prawo do zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, gdy uszkodzenie ciała lub utrata zdrowia nastąpiły z winy sprawcy
Potwierdził to Sąd Najwyższy w wyroku. kończącym sprawę o zadośćuczynienie i rentę wniesioną przez Adama L. przeciwko Mariuszowi S.
Tragiczne skutki ciosu
Chodzi o skutki zdarzenia, do którego doszło w czerwcu 2000 r. Tego dnia Adam L. po wypiciu alkoholu przyszedł nieproszony z dwoma znajomymi do mieszkania Mariusza S. Chodziło o pretensje związane z innym zatargiem. Doszło do bójki. Około godz. 18 przyjechała policja wezwana przez żonę Mariusza S., ale ten oświadczył, że interwencja jest niepotrzebna, że sprawę załatwi we własnym zakresie.
Jakiś czas po tym incydencie Mariusz S. wyruszył na miasto, by odnaleźć Adama L. Spotkał go ok. godz. 23 i po paru słowach uderzył w twarz. Mężczyzna upadł, uderzając głową o jezdnię. Doznał urazu czaszki i stłuczenia mózgu. Konieczna okazała się kilkakrotna trepanacja czaszki. Skutki urazu są tragiczne. U Adama L., który w chwili wypadku miał 30 lat, stwierdzono encefalopatię pourazową, uszkodzenie nerwu wzrokowego. Cierpi m.in. na padaczkę pourazową, częściowy niedowład,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta