Kąpiele w solance na lepsze trawienie
Kiedyś to miasto było jedną wielką fortecą, czego ślady można oglądać do dziś. Teraz to największe uzdrowisko w Polsce, które przez cały rok przyciąga nie tylko kuracjuszy, ale i turystów
Kołobrzeg leży w środkowej części wybrzeża zachodniopomorskiego. Początki miasta sięgają średniowiecza. Już w 1000 r. gród był siedzibą biskupstwa, 255 lat później jako jeden z pierwszych na Pomorzu uzyskał prawa miejskie. Miasto rozwijało się gospodarczo jako port i ośrodek warzenia soli. Do 1872 r. było twierdzą, następnie przekształciło się w uzdrowisko. Zniszczona w czasie II wojny światowej Starówka została odbudowana według zabytkowego układu ulic średniowiecznych w latach 90. XX w.
Na stałe w Kołobrzegu mieszka 45 tys. osób, a w sezonie letnim nawet cztery razy więcej. Do dyspozycji turystów jest ponad 30 tys. miejsc noclegowych.
Do miasta można tu dojechać samochodem, pociągiem, a nawet przylecieć samolotem.
Do najbliższego lotniska jest 90 km. Z Kołobrzegu można popłynąć na duńską wyspę Bornholm. – Do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta