Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozszerzenie projektu planu przestrzennego również trzeba uzgodnić

23 marca 2010 | Gazeta prawa i podatków | Jakub Bołtowicz

Gmina przystąpiła do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego zgodnie z procedurą określoną w ustawie. Już po dokonaniu uzgodnień władze postanowiły o rozszerzeniu planu na nowe tereny. Ostatecznie też uchwała w sprawie planu została podjęta w tej rozszerzonej wersji. Zaznaczyć trzeba, że rozszerzony zakres planu nie był uzgadniany. Czy tak podjęta uchwała jest zgodna z prawem?

Nie. Zgodnie z art. 17 ust. 7 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wójt (burmistrz, prezydent miasta) po podjęciu przez radę gminy uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Brak okładki

Wydanie: 8580

Spis treści
Zamów abonament