Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Deficyty będą rosnąć

23 marca 2010 | Ekonomia | Elżbieta Glapiak
Po 2009 r. już 26 członków Unii ma zbyt wysokie deficyty. W najbliższym czasie nie ma szans na ich ścięcie do 3 proc. PKB.
źródło: Rzeczpospolita
Po 2009 r. już 26 członków Unii ma zbyt wysokie deficyty. W najbliższym czasie nie ma szans na ich ścięcie do 3 proc. PKB.

Europa Zachodnia nie chce ciąć wydatków, bo boi się powrotu recesji

Nie ma szans, aby w tym roku sytuacja finansów publicznych krajów członkowskich Unii Europejskiej się poprawiła. Narastające deficyty w kolejnych miesiącach roku pokazują, że całoroczny wynik będzie jeszcze gorszy niż po 2009 r.

Dziury budżetowe krajów członkowskich po pierwszym kwartale roku – jak wskazują pierwsze szacunki – sięgają połowy planów przewidzianych na cały rok. W przypadku Węgier wynik może być jeszcze gorszy, bo już po lutym deficyt został tam zrealizowany w 40 proc. (w Polsce 32,3 proc. planu). Jeszcze czarniej rysuje się scenariusz dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8580

Spis treści
Zamów abonament