Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zyski spółek z WIG20 wzrosły o 10 procent

23 marca 2010 | Ekonomia | Cezary Adamczyk
W obecnym roku przedsiębiorstwa poprawią swoje wyniki – prognozują analitycy.  Zwracają też uwagę, że skumulowany wynik operacyjny firm był w 2009 r. najniższy od pięciu lat.
źródło: Rzeczpospolita
W obecnym roku przedsiębiorstwa poprawią swoje wyniki – prognozują analitycy. Zwracają też uwagę, że skumulowany wynik operacyjny firm był w 2009 r. najniższy od pięciu lat.

Największe polskie firmy z warszawskiej giełdy zarobiły w ubiegłym roku łącznie 16,8 mld zł. Blisko 20-proc. udział w tym wyniku miała Polska Grupa Energetyczna. Tylko dziewięć firm poprawiło rezultaty z 2008 r.

– Poprawę wyników w ujęciu rocznym tak naprawdę obserwujemy dopiero od ostatniego kwartału ubiegłego roku – mówi Szymon Borawski-Reks, zarządzający funduszami Arka.

– W 2010 r. można się spodziewać wzrostu zysków, m.in. za sprawą banków, których wyniki w ostatnim roku obciążyły tworzone rezerwy – dodaje.

Zysk netto krajowych spółek zgrupowanych w WIG20 (jest w nim jeszcze czeski CEZ) w porównaniu z 2008 r. wzrósł o 10 proc. (ok. 1,5 mld zł) – wynika z opublikowanych raportów rocznych. Ogromna w tym zasługa nowej spółki w indeksie,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8580

Spis treści
Zamów abonament