Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Akademia partaczy

23 marca 2010 | First Class | Michał Bonarowski
źródło: Rzeczpospolita

Piwo „bezalkoholowe” na nikim nie robi wrażenia. Ale wódka bez procentów? A jednak. Brytyjscy naukowcy ponoć opracowali substytut alkoholu.

Substancja podobna do valium wywołuje stan euforyczny, zwany popularnie lekkim rauszem. Można wstawić się, a następnie połknąć specjalną tabletkę i w ciągu kilku chwil człowiek jest trzeźwy. Nie ma kaca, nie ma uzależnienia. Cóż, być może przyjdzie nam odwołać krucjaty typu „Piłeś – nie jedź”. Dyskusyjna jest kwestia smaku tego wynalazku, ale skoro pijemy colę bez cukru, jemy bezmięsne hamburgery i zaciągamy się papierosem bez dymu, to pewnie i takie cudo się przyjmie.

W czasach pierwszej bańki internetowej, czyli na przełomie XX i XXI wieku, karierę robiło określenie „nowa ekonomia”. Przeciwstawiono je tej starej, solidnej, opartej na kosztach, przychodach i zyskach. Biznes-plany były często absurdalnie bezsensowne, ale i tak znajdowali się inwestorzy, liczący, że na rynku zostaną tylko te firmy, które w nazwie mają „.com”. Bańka pękła, jednak niektóre iluzje przerodziły się w rzeczywistość. Przedsięwzięcia internetowe – z pozoru...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8580

Spis treści
Zamów abonament