Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bank Światowy ostrzega, że zabraknie energii

23 marca 2010 | Ekonomia | Iwona Trusewicz Agnieszka Łakoma
Ponad połowę wydatków regionu będzie musiała ponieść Rosja (494 mld dol.). Na Europę Środkową – Polskę i Czechy – przypadnie 120 mld dol. do 2035 r.
źródło: Rzeczpospolita
Ponad połowę wydatków regionu będzie musiała ponieść Rosja (494 mld dol.). Na Europę Środkową – Polskę i Czechy – przypadnie 120 mld dol. do 2035 r.

Krajom Europy Wschodniej i b. ZSRR grożą niedobory surowców energetycznych, prądu i ciepła. Aby im zapobiec, powinny w ciągu 25 lat zainwestować biliony dolarów

Gdyby nie kryzys finansowy i spowolnienie gospodarcze, region musiałby się zmierzyć z kryzysem energetycznym – twierdzą eksperci Banku Światowego w raporcie pod wymownym tytułem „Bez światła? Przyszłość energetyki w Europie Wschodniej i b. ZSRR”.

Analitycy wskazują, że w ciągu 20 – 25 lat kraje regionu z eksporterów energii i surowców energetycznych staną się ich importerami. – Mogą temu zapobiec, pod warunkiem odpowiednich wydatków na inwestycje. Ale powinny zacząć je już teraz,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8580

Spis treści
Zamów abonament