Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

23 marca 2010 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

Gospodarka

∑ Piotr Woźniak ( na zdjęciu), były minister gospodarki, został wybrany na szefa rady administracyjnej Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki UE (ACER) z siedzibą w Lublanie. – To bardzo doświadczona osoba, która zna się na tych sprawach. Jesteśmy zadowoleni, że został jednomyślnie wybrany – powiedział Mikołaj Dowgielewicz, minister ds. europejskich, na konferencji prasowej. – Agencja będzie wspierała realizację najważniejszej dla Polski polityki UE – energetycznej.

– aft

∑ Wartość kredytów na nieruchomości zaciągniętych przez gospodarstwa domowe w lutym spadła o 0,9 mld zł do 222,4 mld zł – wynika z nowych danych NBP. Nie jest to jednak efekt spłacania zobowiązań przez klientów banków, ale umocnienia złotego. Z powodu aprecjacji wartość kredytów walutowych zmniejszyła się o 2,2 mld zł. O niemal 1,3 mld zł zwiększyło się natomiast zadłużenie klientów z tytułu kredytów złotowych. Ogółem zadłużenie Polaków w bankach spadło w minionym miesiącu o miliard złotych do 411,4 mld zł. Oprócz kredytów mieszkaniowych największy wpływ na to miały kredyty na zakup papierów wartościowych. Wartość „lewarów” obniżyła się o 0,16 mld zł do 1,2 mld zł. —łuw

media

∑ Platforma Mediowa Point Grup wypracowała w 2009 r. nieco niższy zysk netto niż w 2008 r. W 2009...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8580

Spis treści
Zamów abonament