Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej zachęt do przekształceń szpitala w spółkę

23 marca 2010 | Ekonomia | Aleksandra Kurowska
Zadłużenie placówek ochrony zdrowia spada, choć powoli. To efekt m.in. malejącej liczby publicznych placówek,  a tylko te Ministerstwo Zdrowia liczy w statystykach.
źródło: Rzeczpospolita
Zadłużenie placówek ochrony zdrowia spada, choć powoli. To efekt m.in. malejącej liczby publicznych placówek, a tylko te Ministerstwo Zdrowia liczy w statystykach.

Do rządowego planu wsparcia przekształceń szpitali w spółki zgłoszono 28 szpitali. Ale nowe pomysły resortu zdrowia mogą znacznie zwiększyć tę liczbę – dowiedziała się „Rz”

– W sumie dostaliśmy 28 wniosków. Właśnie wydajemy ostateczną opinię w sprawie trzeciego z nich – mówi Jan Dziekański, szef Departamentu Finansowania Strukturalnego i Doradztwa w Sektorze Publicznym BGK. To właśnie ten bank opiniuje wnioski przyszłych spółek, które chcą skorzystać z pieniędzy na oddłużenie. Dziekański dodaje, że wiele placówek uzupełnia teraz dokumenty. Osobne wnioski od samorządów, w których spółki działają już od dawna, przyjmuje resort zdrowia.

Zdaniem ekspertów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8580

Spis treści
Zamów abonament