Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drżyj, dłużniku

23 marca 2010 | Życie Warszawy | Robert Biskupski Konrad Majszyk Robert Rybarczyk

Wyrzuciłeś mandat za złe parkowanie? Unikasz spłaty kary za jazdę na gapę? Do twoich drzwi zapuka poborca – straszą urzędnicy. Tak ratusz próbuje łatać dziurę budżetową

Kierowcy odholowanych i nieodebranych z parkingów depozytowych aut są winni miastu ponad 10 mln zł. Nieopłacone mandaty za parkowanie to ponad 20 mln zł. Gdyby dodać do tego należności od jeżdżących komunikacją na gapę, można by zbudować stację metra.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała w ubiegłym tygodniu zarządzenie, które ma usprawnić proces odzyskiwania długów. Jak mówią nieoficjalnie urzędnicy, dotychczasowe regulaminy i instrukcje były zbyt ogólne i rodziły nieporozumienia.

Schylić się po pieniądze

To odpowiedź na problemy budżetowe Warszawy. Przewidywane na koniec 2010 roku zadłużenie miasta to 5,5 mld zł, czyli prawie 50 proc. dochodów. Warszawa zaciąga na inwestycje nowe kredyty i emituje kolejne transze obligacji. Miasto ledwo zipie po walce z zimą, która pochłonęła ponad 100 mln zł.

Główne zalety nowego dokumentu to przede wszystkim określenie – punkt po punkcie – szczegółowych terminów windykacji i nałożenie na głównych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8580

Spis treści
Zamów abonament