Najczęstsze błędy przy aplikacji – jak ich unikać?
Przed błędami z pewnością można się ustrzec, jeśli uważnie przestudiujemy dokumenty programowe, w tym właściwe rozporządzenie, uszczegółowienie programu, wytyczne i instrukcje
Jesteśmy obecnie na półmetku okresu programowania 2007 – 2013, w czasie którego w Polsce rozdysponowywane są unijne fundusze przyznane na ten czas. Dla przedsiębiorców planujących nowe inwestycje półmetek nie oznacza jednak, iż dostępna jest jeszcze połowa środków przeznaczonych na ten cel.
W wielu programach pomocowych są już one bowiem prawie ukończone. Przedsiębiorcy rozważający aplikowanie o dofinansowanie swoich projektów w ramach ostatnich konkursów, które będą jeszcze ogłoszone, muszą zatem bardzo dokładnie przygotować się do tego procesu, aby zmaksymalizować szansę pozyskania wsparcia. Kolejnym etapem, który gwarantuje wypłatę dotacji, jest skuteczne rozliczenie projektu.
Łatwiejsze przejście przez powyższe etapy aplikowania o środki unijne zapewni analiza najczęstszych błędów popełnianych przez wnioskodawców, jakie można było zaobserwować podczas dotychczasowych konkursów. Dobrym pomysłem jest spojrzenie na nie pod kątem własnych projektów, tak aby wyeliminować w naszych aplikacjach wszelkie identyfikowalne na chwilę obecną niedociągnięcia.
Cel projektu
Przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji aplikacyjnej kluczowe jest określenie celu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta