Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze na biznes tylko z jednego źródła

20 kwietnia 2011 | Prawo i praktyka | Marta Gadomska

Finansowe wsparcie | Bezrobotny chcący założyć własną firmę nie dostanie dwóch dotacji. Musi się zdecydować albo na pieniądze z urzędu pracy, albo z funduszy strukturalnych

- Czytelnik zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny chce założyć własną działalność. Zamierza starać się o dotację z Funduszu Pracy. Nie wyklucza też pozyskania dodatkowych pieniędzy z programu „Kapitał ludzki”.

– Ucieszyłem się, bo w sumie do pozyskania jest 60 tys. zł. Moją radość szybko jednak zweryfikowała rzeczywistość. Dowiedziałem się bowiem, że wymienione wyżej dwa rodzaje pomocy wykluczają się wzajemnie. Czy to prawda? – pyta czytelnik.

Od starosty…

Pieniądze z urzędu pracy to kwota 20 629,26 zł, bo ustawodawca zastrzega, że nie może przekroczyć sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia (obecnie 3438,21 zł). Pozyskane pieniądze można przeznaczyć na rozkręcenie własnego biznesu,  w tym na koszty pomocy prawnej, konsultacji, doradztwa czy  niezbędnej reklamy.

Trzeba je wydać w ciągu 30 dni od rozpoczęcia działalności, a tę utrzymać przez co najmniej rok. W przeciwnym razie dotację trzeba zwrócić wraz z odsetkami. Stanie się tak również wtedy, gdy:

∑ w okresie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8908

Spis treści
Zamów abonament