Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lokali komunalnych nie przybędzie

20 kwietnia 2011 | Prawo | Maria Weber

Poprzez weryfikację dochodów i wzrost czynszów gminy nie zwiększą zasobu mieszkań na wynajem

 

Projekt zmian w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy, kodeksie cywilnym i ustawie o dodatkach mieszkaniowych opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury zracjonalizuje gospodarowanie lokalami komunalnymi – uważają samorządy. Czy jednak to się uda, skoro już teraz zasób komunalny przewidziany dla osób o niskich dochodach niknie w oczach? Jak połączyć gospodarowanie tym zasobem z kontynuacją prywatyzacji i zwrotem budynków właścicielom, a także mizernym budownictwem komunalnym? W latach 2001 – 2008 z tego zasobu, liczącego 1,1 mln mieszkań, „zniknęło" ich 400 tys. W tym samym czasie zbudowano zaledwie 22 tys. lokali.

Samorządowcy łudzą się, że odzyskają mieszkania po śmierci dotychczasowego najemcy, a osobom najbliższym zamieszkałym z nim w chwili śmierci zaproponują poszukanie lokalu na wolnym rynku lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8908

Spis treści
Zamów abonament