Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszyscy uczymy się na błędach

20 kwietnia 2011 | Prawo i praktyka | Józef Palinka

Ukrywanie przez tzw. ekspertów ich prawdziwej roli to na rynku biznesowym choroba nie mniej groźna niż korupcja

6 kwietnia 2011 na żółtych stronach „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł „Jak udaremnić taktykę faktów dokonanych”.

Autorka opisuje fragment sporu między akcjonariuszami spółki Mago SA, a wiedzę o nim czerpie, jak informuje w treści artykułu, z postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 7 marca 2011 (276/11), do którego „dotarła” „Rzeczpospolita”.

Jestem pełnomocnikiem jednej ze stron tego sporu (jednym z kilku). Jednym z pełnomocników drugiej strony jest radca prawny dr Radosław Kwaśnicki.

Zdziwienie i niedowierzanie

Ze zdziwieniem graniczącym z niedowierzaniem odnotowałem, że obok wspomnianego artykułu zamieszczony jest komentarz eksperta, którym jest radca prawny dr Radosław Kwaśnicki. Komentarz jest jednoznaczny i nie pozostawia wątpliwości, która strona ma rację. Oczywiście rację ma strona reprezentowana przez pana Radosława Kwaśnickiego.

O swoim zaangażowaniu w sprawę mecenas Kwaśnicki nie informuje, a więc w odbiorze czytelnika to niezależny ekspert ocenił sprawę, nie pozostawiając wątpliwości, która ze stron ma rację. Próżno szukać też informacji o zaangażowaniu mec. Kwaśnickiego w treści artykułu.

Być może jestem człowiekiem trochę niedzisiejszym i wyznaję standardy obowiązujące w czasach minionych, a dziś nieaktualne, ale zawsze sądziłem (i nadal tak sądzę), że osoba...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8908

Spis treści
Zamów abonament