Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

20 kwietnia 2011 | Ekonomia

GOSPODARKA

∑ Bank Światowy w opublikowanym we wtorek raporcie prognozuje, że PKB w Polsce w 2011 roku zwiększy się o 4 proc. W 2012 r. wzrost wyniesie 4,2 proc.

—d.e.

Handel

∑ W roku finansowym zakończonym 28 lutego 2011 r. obroty sieci handlowej Tesco w Polsce wyniosły 11,5 mld zł (10,1 mld zł bez VAT), co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o 9,1 proc. W tym okresie firma otworzyła 42 sklepy, w tym planuje otwarcie kolejnych 87 nowych placówek. Inwestycje Tesco wyniosą ok. 1 mld zł.

—pm

MEDIA, TECHNOLOGIE

∑ Jak wynika z najnowszych badań NetTrack, w okresie od grudnia do lutego w Polsce z Internetu korzystało 54,2 proc. Polaków, czyli 16,3 mln osób. 47,8 proc. korzysta z sieci dłużej niż pięć lat, a kolejne 25,7 proc. – od trzech do pięciu lat. 72 proc. internautów wchodzi do sieci codziennie lub prawie codziennie. Największy odsetek – 39 proc. – korzystających z sieci stanowią internauci w wieku 25 – 39 lat. Wśród osób w wieku 60+ z Internetu korzysta tylko 5 proc. Badania przeprowadza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8908

Spis treści
Zamów abonament