Czwarte miejsce w Polsce
Trójmiejski rynek nieruchomości stwarza ogromne możliwości rozwoju zwłaszcza korporacjom, które planują utworzenie centrum usług wspólnych lub chcą zlecić zarządzanie projektami firmie zewnętrznej
M ożliwości trójmiejskiego rynku są związane z wysoką jakością życia w regionie, dobrym systemem transportu i komunikacji, wliczając w to międzynarodowe lotnisko. Mieszkańcy Pomorza znają języki obce, a w tym rejonie działa stosunkowo mało centrów BPO (Business Process Outsourcing – outsourcing procesów biznesowych – red.) w porównaniu z takimi wiodącymi pod tym względem miastami jak Kraków i Wrocław.
– Trójmiasto jest dobrze oceniane w rankingach i postrzegane przez firmy jako dogodna lokalizacja – mówi Marcin Faleńczyk z Centrum Obsługi Inwestora w Agencji Rozwoju Pomorza. – Sprzyja temu prężnie rozwijająca się infrastruktura drogowa, kolejowa, portowa i lotnicza. Nie bez znaczenia jest także to, że aglomeracja przygotowuje się do organizacji Euro 2012, którego mecze odbędą się m.in. na stadionie PGE Arena w Gdańsku.
Z najnowszego raportu Jones Lang LaSalle wynika, że rynek powierzchni biurowych jest dobrze przygotowany na przyjęcie nowych najemców, nawet tych poszukujących biur o bardzo dużej powierzchni. Stawki czynszu wciąż są korzystne. Potencjalni najemcy powinni zatem wiedzieć, że mogą oczekiwać wysokiej jakości powierzchni biurowych w Trójmieście, co pozwoli im skoncentrować się na przeniesieniu systemów do jednej lokalizacji, tworzeniu centrum usług wspólnych i, co najważniejsze, zarządzaniu zmianą w swoich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta