Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Możemy konkurować nawet z Argentyną

09 września 2011 | Wołowina
źródło: materiały prasowe

Rozmowa | Ryszard Smolarek, prezes zarządu Zakładów Mięsnych

 

Jakie są zalety polskiej wołowiny?

Hodowlę bydła opasowego w Polsce prowadzą głównie rodzinne gospodarstwa, w których warunki utrzymania i tradycyjnego żywienia zwierząt sprzyjają uzyskiwaniu mięsa o wysokich walorach smakowych i takiego, które można wykorzystać do różnorodnych potraw. Dzięki tradycyjnemu żywieniu, którego podstawą są pastwiska i zboża pochodzące z własnych upraw, wołowina uzyskana z tych zwierząt jest aromatyczna. Pod względem przydatności kulinarnej nie jest gorsza od mięsa wołowego pochodzącego z Argentyny. Bydło w tych gospodarstwach ma zapewnione dobre warunki utrzymania, przebywa w przestronnych kojcach, ma stały dostęp do paszy oraz zwykle może korzystać z wybiegów poza budynkiem.

Produkujemy i spożywamy najmniej wołowiny w Europie. Dlaczego? Czy Polacy nie doceniają wołowiny? A może nie mamy tradycji przyrządzania potraw z tego mięsa?

W polskiej kuchni wołowina nigdy nie była mięsem dominującym. Niewiele gospodyń zna przepisy na potrawy wołowe. Używamy jej w większości do przygotowania rosołu, gulaszu, flaków, zrazów lub tatara. Do mniejszego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9026

Spis treści

Lista 500

Zamów abonament