Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warto ubezpieczyć spokój gości

14 stycznia 2014 | Prawo i praktyka | Paweł Sikora

Procedura | Niedochowanie obowiązku zgłoszenia hotelarzowi szkody może automatycznie pozbawić poszkodowanego skutecznej możliwości sądowego dochodzenia roszczenia.

Zima to także czas wypoczynku w pensjonatach i hotelach. Troska o sprzęt narciarski, elektroniczny czy inne wartościowe przedmioty potrafi jednak popsuć niejeden miły urlop czy ferie. Przedsiębiorcy prowadzący ośrodki wypoczynkowe  często straszą informacją, że nie ponoszą odpowiedzialności za cenne przedmioty, które goście przywożą ze sobą i pozostawiają w wynajętych pomieszczeniach. Zamiast stresować ich błędną i mało precyzyjną informacją, lepiej postarać się o stosunkowo tanie, a pomocne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej prowadzących hotele, pensjonaty i tym podobne ośrodki.

W przypadku, gdy coś zginie  albo ulegnie zniszczeniu  przedsiębiorca hotelowy – mając ubezpieczenie OC – pozbywa się problemu,  który przejmuje ubezpieczyciel.  Omawiane ubezpieczenie jest wręcz niezbędne, gdy oprócz usług hotelowych, przedsiębiorca  oferuje usługi gastronomiczne. Wtedy paleta możliwych szkód poszerzyć się może dodatkowo o skutki zatruć pokarmowych i innych przypadków związanych ze zbiorowym żywieniem.

Uwaga! Informacja, że hotel nie ponosi odpowiedzialność za rzeczy swoich gości nie ma żadnej mocy prawnej.

Hotel nie odpowiada...

Dlaczego hotelarz, czy  też każda inna osoba prowadząca podobną działalność nie pozbędzie się łatwo odpowiedzialności za rzeczy wniesione do jego obiektu? Możliwość taką odbiera im prawo, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9737

Wydanie: 9737

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament