Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łódzka szkoła

14 stycznia 2014 | Sport | Krzysztof Rawa
Jerzy Janowicz nie jest w dobrej formie, noga wciąż go boli, ale obiecuje walkę w drugiej rundzie z Pablo Andujarem (48 ATP)
źródło: PAP/EPA
Jerzy Janowicz nie jest w dobrej formie, noga wciąż go boli, ale obiecuje walkę w drugiej rundzie z Pablo Andujarem (48 ATP)

AUSTRALIAN OPEN | Na polski początek dwa razy po pięć setów: Jerzy Janowicz wygrał z Jordanem Thompsonem, Łukasz Kubot przegrał z Nikołajem Dawydienką.

Pierwsze odpowiedzi już padły: Janowicz nie jest w formie, bo nie może być. Wygrał wprawdzie z bojowym australijskim młodzieńcem 1:6, 4:6, 6:4, 6:2, 6:1, ale braki treningowe spowodowane jesienną kontuzją lewej stopy, złośliwą małą kosteczką o nazwie trzeszczka (ta kostka stała się kiedyś przyczyną operacji Agnieszki Radwańskiej), były bardzo widoczne.

Mecz otwarcia najlepszego z Polaków miał oczywiście sporą dramaturgię, dość spójną, jeśli spojrzeć na wynik. Najpierw Jordan Thompson ogrzewał australijskie serca, bo miło się patrzy z trybun Hinsense Arena, jak młokos bije faworyta większego o głowę, a ten nie wie, co robić, i psuje piłkę za piłką.

Doświadczenie pomaga

Debiutant Thompson miał armaty: po australijsku dobry serwis, bardzo szybkie nogi, umiał też przewidywać zagrania Polaka. Można było z wolna uwierzyć, że gospodarze będą się cieszyć z nieoczekiwanego sukcesu. Zmiana zaczęła się w trzecim secie, gdy widać było, że Janowicz przyzwyczaił się już do gry z wymagającym rywalem (wezwał też terapeutę do chorej stopy).

Doświadczenie pomaga – polski tenisista nauczył się rotacji,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9737

Wydanie: 9737

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament