Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej

14 stycznia 2014 | Administracja

Zamawiający ujawni ofertę wbrew zastrzeżeniom

W przypadku bezpodstawnego zastrzeżenia przez wykonawcę tajemnicy przedsiębiorstwa i stwierdzenia, że informacje objęte zastrzeżeniem nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa, zamawiający powinien uznać zastrzeżenie za bezskuteczne i ofertę w tym zakresie odtajnić.

Zamawiający nie ma jednak prawa na tej podstawie oferty odrzucić. To dlatego, że nawet negatywna weryfikacja prawdziwości stanowiska wykonawcy w przedmiocie statusu zastrzeżonych informacji nie powoduje spełnienia się przesłanek odrzucenia oferty określonych w art. 89 ust. 1 Prawa zamówień publicznych (p.z.p.).

W szczególności niedozwolone jest w przypadku nieskutecznego zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa przez wykonawcę traktowanie jego oferty jako niezgodnej z ustawą. Także uznawanie tego zastrzeżenia jako czynu nieuczciwej konkurencji, co również stanowiłoby przesłankę odrzucenia oferty. O spełnieniu tych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9737

Wydanie: 9737

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament