Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Klienci upadłego biura mają sobie radzić sami

14 stycznia 2014 | Prawo | Katarzyna Wójcik
Hanna Zawistowska
źródło: materiały prasowe
Hanna Zawistowska

Marszałkowie województw nie będą już sprowadzać turystów do kraju, jeśli gwarancja wykupiona przez bankruta okaże się niewystarczająca.

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł niekorzystny dla turystów wyrok (sygn. XII C 905/13/4). Sąd orzekł, że marszałek województwa, który sprowadził klientów niewypłacalnego biura podróży do kraju – gdy koszty powrotu przekroczyły kwotę wykupionej przez organizatora gwarancji finansowej – działał bez podstawy prawnej. Nie ma więc co liczyć na zwrot wyłożonych kwot. Dla turystów oznacza zaś to tyle, że mają radzić sobie sami. Wyjeżdżając na urlop, powinni zabrać ze sobą środki, które pozwolą im bezpiecznie wrócić do domu, jeśli ich biuro zbankrutuje.

Państwo nie zadbało

Wyrok zapadł w związku z pozwem, w którym województwo wielkopolskie dochodziło kwoty wydanej w lecie 2012 r. na sprowadzenie do kraju klientów Alba...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9737

Wydanie: 9737

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament