Świadczenie pomocnicze dzieli los podatkowy usługi głównej
Czynność zorganizowania i przeprowadzenia publicznej lub niepublicznej oferty instrumentów finansowych i wprowadzenia ich do obrotu zorganizowanego korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Poznaniu z 4 grudnia 2014 r. (ILPP1/443-868/14-2/AI).
W wyniku podziału domu maklerskiego bank nabył część jego przedsiębiorstwa i będzie ją wykorzystywał w prowadzeniu działalności maklerskiej. Bank będzie w szczególności świadczył na rzecz emitentów akcji, obligacji i innych instrumentów finansowych w rozumieniu ustawy z 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (dalej: ustawa o obrocie) usługi polegające na organizowaniu i przeprowadzaniu zarówno publicznej, jak i niepublicznej oferty sprzedaży tych instrumentów, a także ich wprowadzaniu do obrotu zorganizowanego. W ramach tych usług bank będzie wykonywał liczne czynności, przykładowo takie jak: wycena emitenta, przygotowywanie materiałów marketingowych, opracowywanie wymaganej przez przepisy prawa dokumentacji (np. prospekt emisyjny, wnioski do Giełdy Papierów Wartościowych, Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz Komisji Nadzoru Finansowego), opracowanie raportów analitycznych na temat emitenta, organizacja spotkań z potencjalnymi inwestorami, udostępnienie sieci punktów obsługi klienta,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta