Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Towarzysz Wiesław rządzi w Ministerstwie Finansów

03 sierpnia 2015 | Ekonomia

P

rzepraszam czytelników, że dziś znowu o królestwie Mateusza Szczurka, ale coraz częściej mam wrażenie, że wszechobecny tam duch Władysława Gomułki zaczyna rządzić nie tylko treścią, ale i formą. Urzędnicy Ministerstwa Finansów ostatnio nawet komunikują się w stylu sprzed pół wieku. Czy mamy się także spodziewać, że portrety towarzysza Wiesława zawisną w gabinetach części ministerialnych decydentów, w szczególności tych odpowiedzialnych za kontrole skarbowe?

Jak wiadomo, Gomułka nie przepadał za „prywatną inicjatywą", traktował ją jako z góry podejrzaną. Odpowiada to dokładnie podejściu tych urzędników. Nieoceniony w rozprawianiu się z prywaciarstwem Jacek Kapica zniknął ostatnio z oczu, ale – czemu dał wyraz w Dniu Skarbowości – po to tylko, by oddawać się pracy koncepcyjnej. Jej efektem są znakomite refleksje m.in....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10208

Wydanie: 10208

Spis treści
Zamów abonament