Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lato bez przecen

03 sierpnia 2015 | Ekonomia | Aneta Gawrońska
Cena ofertowa 79-metrowego mieszkania przy  ul. Zgrupowania „Żmija” w Warszawie to 569 tys. zł
źródło: Freedom Nieruchomości
Cena ofertowa 79-metrowego mieszkania przy ul. Zgrupowania „Żmija” w Warszawie to 569 tys. zł

Inwestorzy i rodzice szukający mieszkań dla studentów oraz mniejsza podaż nieruchomości powodują, że w wakacje rabaty na lokale są niewielkie.

– Rzeczywiście, nie można liczyć na specjalne przeceny – potwierdza Hubert Kraul, członek zarządu spółki m2 Group. – Oczywiście, czasem trafiają się okazje, kiedy to sprzedającemu zależy na szybkiej transakcji. Podaż takich wyjątkowych ofert nie ma jednak związku z porą roku.

Rabaty jesienią

Z analiz m2 Group wynika, że na szybki zakup decydują się przede wszystkim klienci z gotówką, głównie szukający mieszkań dla dzieci. – Największym zainteresowaniem w tym segmencie rynku cieszą się lokale w rejonie linii metra, blisko węzłów komunikacyjnych i uczelni – opowiada Hubert Kraul. – Klienci szukają lokali do 55 mkw., z dwiema sypialniami i osobną kuchnią, bo taki układ umożliwia podnajęcie jednego pokoju – tłumaczy. Jako przykład szybkiej transakcji przedstawiciel m2 Group podaje sprzedaż 45-metrowego mieszkania w pobliżu głównego gmachu SGH w Warszawie, które zmieniło właściciela za ponad 600 tys. zł.

W Krakowie, jak mówi Maciej Trela, prezes sieciowej agencji Północ Nieruchomości, w wakacje podaż mieszkań jest nieznacznie mniejsza. Część właścicieli wstrzymuje się z wystawieniem lokalu na rynek do września. – Nie oznacza to, że nie ma w czym wybierać. Ci, którzy oczekują większych rabatów, mogą poczekać do połowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10208

Wydanie: 10208

Spis treści
Zamów abonament