Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciężkie zarzuty wobec lekkiej atletyki

03 sierpnia 2015 | Sport | Krzysztof Rawa
źródło: 123RF

Wyciekły dowody, że setki medali igrzysk i MŚ od 2001 roku zdobywali lekkoatleci na dopingu.

Wydaje się, że może to być skandal na miarę dawnego rządowego programu wsparcia dopingu w byłej NRD lub niedawnej afery BALCO związanej z dostarczaniem przez kalifornijską firmę nielegalnych środków setkom znanych sportowców w wielu dyscyplinach.

„Sunday Times" i niemiecka stacja telewizyjna ARD/WRD ujawniły wyniki analizy 12 tys. testów krwi wykonanych na próbkach pobranych od 5000 lekkoatletów. Wedle dziennikarzy wyniki są wstrząsające. „Mówimy o nadzwyczajnym poziomie oszustw podczas najważniejszych imprez na świecie i o wstydliwym dla IAAF zaniedbaniu obowiązków w sprawie nadzoru nad lekką atletyką" – pisze brytyjski dziennik.

Dokumenty w tej sprawie znalazły się w posiadaniu mediów dzięki pośrednictwu nieujawnionego informatora. Wyciekły ze zbiorów danych Międzynarodowej Federacji Związków Lekkoatletycznych (IAAF).

Wedle...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10208

Wydanie: 10208

Spis treści
Zamów abonament