Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warto być przygotowanym na problemy

03 sierpnia 2015 | Dobra Firma
Przeterminowane należności wciąż są problemem
źródło: Rzeczpospolita
Przeterminowane należności wciąż są problemem

Kłopot z uzyskaniem zapłaty od kontrahentów wciąż jest powszechny wśród polskich przedsiębiorstw. Z czego tak naprawdę bierze się problem?

Jak wynika z najnowszego raportu „Portfel należności polskich przedsiębiorstw", przygotowanego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów, aż 84 proc. polskich firm miewa problemy z uzyskaniem płatności od swoich kontrahentów.

Średnia kwota windykowana w sektorze B2B przez negocjatorów firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso to 12 tys. zł. Jak wynika z danych tej spółki, aż 75 proc. zleceń, jakie otrzymuje, pochodzi od mikro lub małych przedsiębiorstw, które chcą uzyskać pieniądze od niepłacących kontrahentów.

Dane te dla wielu mogą być zaskakujące. Jak jednak podkreślają specjaliści, winy za taki stan rzeczy nie ponoszą tylko nieuczciwi kontrahenci, ale i... sami przedsiębiorcy. Wielu z nich po prostu nie jest przygotowanych na kontakt z nierzetelnymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10208

Wydanie: 10208

Spis treści
Zamów abonament