Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pochodzenie zobowiązuje

03 sierpnia 2015 | Życie Wielkopolski | Beata Drewnowska
Piłkarze Lecha w trakcie kampanii promocyjnej (od lewej): Hubert (W)ołąkiewicz (obecnie Cracovia), Karol (L)inetty,  Marcin (K)amiński, Szymon (P)awłowski
źródło: materiały prasowe
Piłkarze Lecha w trakcie kampanii promocyjnej (od lewej): Hubert (W)ołąkiewicz (obecnie Cracovia), Karol (L)inetty, Marcin (K)amiński, Szymon (P)awłowski
Brandy warte miliony
źródło: Rzeczpospolita
Brandy warte miliony

Marki z Wielkopolski 
nie zapominają o swoich korzeniach. Wykorzystują je w kampaniach promocyjnych, sponsorują lokalne imprezy i kluby sportowe.

Tłum zbierający się przed poznańskim ratuszem oznacza, że za chwilę wybije południe. To moment, kiedy koziołki na wieży zderzają się głowami. Ten jeden z najważniejszych symboli stolicy Wielkopolski znaleźć można na etykiecie piwa Lech Pils.

– Nasza marka bardzo silnie związana jest z Wielkopolską, co pokazujemy nie tylko poprzez opakowania, ale także centrum wycieczkowe zlokalizowane w Lech Browary Wielkopolskie, które odwiedza rocznie 25 tys. osób – mówi Joanna Kwiatkowska, rzecznik Kompanii Piwowarskiej.

Lokalny patriotyzm

Lider rynku piwa w Polsce nieraz nawiązywał do swoich korzeni w promocji marki Lech. Przykładem może być m.in. ubiegłoroczna kampania „Łączy nas WLKP" (skrót oznaczający Wielkopolskę).

– W akcji tej podkreślaliśmy przywiązanie do regionu – wyjaśnia Joanna Kwiatkowska. – W największych miastach Wielkopolski pojawiły się billboardy z dopasowanymi hasłami, np. „Poznań Wuchta Koziołki Lech Pils", a na czas kampanii na etykiecie głównej nazwę Lech zastąpiło słowo WLKP.

Nawiązanie do korzeni przez wielkopolskie marki nie dziwi, bo taki sposób promocji jest coraz bardziej popularny.

– Z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10208

Wydanie: 10208

Spis treści
Zamów abonament