Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wysyp nowych osiedli już jesienią

03 sierpnia 2015 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
Czwarty etap osiedla Pod Słońcem przy ul. Batalionów Chłopskich w Warszawie
źródło: Materiały Inwestora
Czwarty etap osiedla Pod Słońcem przy ul. Batalionów Chłopskich w Warszawie

Przed nami najgorętszy okres na rynku mieszkań. Czy firmy notujące rekordową sprzedaż podniosą ceny lokali?

O tym, że deweloperzy szykują na jesień kolejne inwestycje, mówi Marcin Uryga, analityk firmy doradczej i pośredniczącej w obrocie nieruchomościami Emmerson Realty. – Z całą pewnością na rynek trafi wiele nowych projektów. Najwięcej przybędzie ich w Warszawie i Krakowie – prognozuje Marcin Uryga.

Będą promocje

Jarosław Jędrzyński, analityk portalu RynekPierwotny.pl, zauważa, że aktywność inwestycyjna deweloperów rośnie z kwartału na kwartał, co wynika z rekordowych poziomów sprzedaży. – Utrzymania się tej tendencji należy oczekiwać jeszcze przez kilka kwartałów. Jesień będzie więc kolejnym okresem wysypu nowych projektów – potwierdza Jędrzyński. – Informacje o nowych inwestycjach lub kolejnych etapach budowanych osiedli pojawiają się bardzo często. Być może jesienią, przed zimowym spowolnieniem, deweloperzy będą jeszcze bardziej aktywni – ocenia.

I dodaje, że na czele rankingów podażowych tradycyjnie jest Warszawa. – Znaczny procentowy przyrost nowych inwestycji możemy też odnotować w Trójmieście, Poznaniu i coraz modniejszej wśród deweloperów Łodzi – przewiduje analityk. Jego zdaniem najwięcej inwestycji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10208

Wydanie: 10208

Spis treści
Zamów abonament