Wolą hale u nas niż w Niemczech
Wielkopolska stała się zapleczem magazynowym dla firm, które eksportują swoje towary do Europy Zachodniej, oraz tych, które przenoszą produkcję z Niemiec do Polski.
Region Poznania ma prawie 1,5 mln mkw. powierzchni magazynowej. Jest trzecim co do wielkości rynkiem w Polsce – podaje firma JLL.
– Najważniejszym czynnikiem umożliwiającym rozwój Poznania jako lokalizacji pod projekty magazynowe jest świetna infrastruktura transportowa – podkreśla Michał Śniadała, starszy konsultant w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych w JLL. – Dzięki bliskości granicy z Niemcami oraz obecności fabryki Volkswagena region ten stanowi interesującą lokalizację dla najemców z sektorów motoryzacyjnego, logistycznego i handlowego – dodaje.
Jeden za drugim
– Rangę Poznania jako rynku magazynowo-przemysłowego znacząco podniósł Amazon, który w 2014 r. uruchomił w Sadach swoje nowe centrum dystrybucyjne. Pozycję tę dodatkowo umocnił Volkswagen, który ogłosił plany związane z nową fabryką we Wrześni, czyli 40 km od Poznania. Oczekujemy dalszego dynamicznego wzrostu wielkopolskiego rynku powierzchni magazynowych – mówi Michał Śniadała. Dodaje, że nowe hale będą potrzebne także...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta