Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaniedbanie listonosza nie może szkodzić podatnikowi

03 sierpnia 2015 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Jeśli mamy potwierdzenie nadania pisma na poczcie, ta nie może kwestionować, że je przesłaliśmy – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

Terminy to w relacjach ze skarbówką rzecz święta. Dlatego podatnicy powinni pamiętać o tym, żeby zachować dowody potwierdzające wysyłkę pisma na czas. Konsekwencje zawieruszenia korespondencji mogą być opłakane.

– Zdarza się, że wysłana drogą pocztową przesyłka z deklaracją, odwołaniem lub oświadczeniem gdzieś ginie – mówi Janusz Menkina, właściciel biura rachunkowego. – Jeśli nie ma zachowanej kopii dokumentu z dowodem nadania, podatnik stoi na przegranej pozycji, choćby winny był urzędnik lub pracownik poczty.

Przekroczenie terminu to utrata przywilejów

– Skutki niedochowania terminu mogą być różne: brak możliwości zakwestionowania rozstrzygnięcia skarbówki, pozbawienie szansy na wybór formy rozliczenia czy utrata prawa do podatkowej preferencji –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10208

Wydanie: 10208

Spis treści
Zamów abonament