Substytucja nie mieści się w formularzu PPS-1
Nowe formularze pełnomocnictw w sprawach podatkowych nie przewidują wyraźnej możliwości udzielania substytucji. Jednak Ministerstwo Finansów twierdzi, że da się to zrobić.
Od 1 stycznia, gdy podatnik chce, by przed organem skarbowym czy sądem reprezentował go pełnomocnik, już nie może tego zrobić w dowolnej pisemnej formie. Musi używać formularzy według urzędowego wzoru. Takie wzory minister finansów ogłosił w rozporządzeniu z 28 grudnia 2015 r. (DzU z 30 grudnia, poz. 2330).
Rubryki, rubryki...
Pełnomocnictwo według urzędowych wzorów, zarówno do prowadzenia konkretnej sprawy (pełnomocnictwo szczególne), jak i odwołania tego pełnomocnictwa, oraz pełnomocnictwo do doręczeń – to formularz, w którym można wypełniać jedynie określone pola. Oczywiście przewidziano tam miejsce na dane podatnika, a także jego pełnomocnika. Tym ostatnim bywa zwykle doradca podatkowy, adwokat lub radca prawny. Jednak wśród tych rubryk, ich opisów ani nawet objaśnień nie ma odniesienia do sytuacji, jaka w praktyce często zdarza się profesjonalnym pełnomocnikom. Chodzi o tzw....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta