Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Substytucja nie mieści się w formularzu PPS-1

11 stycznia 2016 | Podatki | Paweł Rochowicz

Nowe formularze pełnomocnictw w sprawach podatkowych nie przewidują wyraźnej możliwości udzielania substytucji. Jednak Ministerstwo Finansów twierdzi, że da się to zrobić.

Od 1 stycznia, gdy podatnik chce, by przed organem skarbowym czy sądem reprezentował go pełnomocnik, już nie może tego zrobić w dowolnej pisemnej formie. Musi używać formularzy według urzędowego wzoru. Takie wzory minister finansów ogłosił w rozporządzeniu z 28 grudnia 2015 r. (DzU z 30 grudnia, poz. 2330).

Rubryki, rubryki...

Pełnomocnictwo według urzędowych wzorów, zarówno do prowadzenia konkretnej sprawy (pełnomocnictwo szczególne), jak i odwołania tego pełnomocnictwa, oraz pełnomocnictwo do doręczeń – to formularz, w którym można wypełniać jedynie określone pola. Oczywiście przewidziano tam miejsce na dane podatnika, a także jego pełnomocnika. Tym ostatnim bywa zwykle doradca podatkowy, adwokat lub radca prawny. Jednak wśród tych rubryk, ich opisów ani nawet objaśnień nie ma odniesienia do sytuacji, jaka w praktyce często zdarza się profesjonalnym pełnomocnikom. Chodzi o tzw....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10340

Wydanie: 10340

Spis treści
Zamów abonament