Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W tym roku przedsiębiorców czeka wiele zmian w procedurach podatkowych

11 stycznia 2016 | Podatki

Nowelizacja przepisów w istotny sposób modyfikuje instytucję tzw. czynności sprawdzających. Dotyczy także kontroli i postępowania podatkowego, w szczególności w zakresie właściwości organów oraz skutków jej niedochowania.

dr Joanna Zawiejska-Rataj Artur Podsiadły

Ustawa z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw wprowadza ponad 170 nowych regulacji. Większość ze znowelizowanych przepisów weszła w życie już 1 stycznia 2016 r., dlatego w niniejszym artykule przybliżamy wybrane, najważniejsze zmiany, które niesie ze sobą ustawa zmieniająca ordynację podatkową (dalej: o.p.), a które nie zostały omówione we wcześniejszych artykułach naszego cyklu.

Jednolity plik kontrolny

Ustawą o zmianie ordynacji podatkowej wprowadzono tzw. jednolity plik kontrolny, czyli plik o uzgodnionej strukturze logicznej, w którym podatnik będzie zobowiązany przekazywać na żądanie organu podatkowego księgi podatkowe (w całości lub części) oraz dowody księgowe za pomocą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10340

Wydanie: 10340

Spis treści
Zamów abonament