Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rok dobrego biznesu

11 stycznia 2016 | Ekonomia | Grażyna Błaszczak
Park logistyczny firmy Segro w Komornikach
źródło: Materiały Inwestora
Park logistyczny firmy Segro w Komornikach

Wskaźnik pustostanów spadł, najemców magazynów przybyło, powstają nie tylko hale na zamówienie, ale i spekulacyjnie. Firmy wierzą w rynek.

– Rok 2015 był bardzo dynamiczny na rynku powierzchni magazynowych, i to zarówno pod względem popytu, jak i podaży. Choć na początku stycznia nie ma jeszcze wszystkich danych rynkowych, to jednak możemy się spodziewać, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały podpisane umowy najmu na około 3 mln mkw. powierzchni magazynowych, wliczając krótkoterminowe umowy najmu oraz renegocjacje – ocenia Małgorzata Zbróg, dyrektor w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych w firmie doradczej Colliers International.

Tak dobre wyniki zmobilizowały deweloperów na wszystkich rynkach, w tym również w regionach, które do tej pory nie były dobrze rozwinięte, do budowy nowych projektów. Inwestorzy postanowili stawiać nowoczesne hale w takich miastach jak Rzeszów, Lublin oraz Bydgoszcz.

– Pozostaje nam spodziewać się w nadchodzących miesiącach inwestycji na miarę Bombardiera, którego umowa najmu była jednym z największych kontraktów typu BTS, czyli budowy magazynu szytego na miarę, podpisanych w 2015 r. – dodaje Małgorzata Zbróg.

Popularny Śląsk

Colliers International podaje, że w ostatnich miesiącach ubiegłego roku na wszystkich rynkach regionalnych odnotowany został przyrost powierzchni magazynowej. Najwięcej nowoczesnych hal, w III kwartale 2015 r.,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10340

Wydanie: 10340

Spis treści
Zamów abonament