Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kurski to rozwiązanie doraźne

11 stycznia 2016 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
autor zdjęcia: Radek Pasterski
źródło: Fotorzepa

Nie planujemy zmiany premier Szydło na prezesa Kaczyńskiego – mówi Ryszard Terlecki, polityk PiS.

Rz: Mamy już w Warszawie Budapeszt?

Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, szef Klubu Parlamentarnego PiS: Do Budapesztu w Warszawie jeszcze daleko. Jeśli wygramy następne wybory i będziemy mieć większość konstytucyjną, to będziemy mogli powiedzieć, że osiągnęliśmy to, co osiągnął Viktor Orban.

Europa jest zaniepokojona sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz zawłaszczaniem i upolitycznianiem mediów w Polsce. Czy to jest ta dobra zmiana, o którą chodziło wam w kampanii wyborczej?

Dobra zmiana wciąż jest przed nami. Nasze główne projekty społeczne są procedowane w Sejmie. To, co trzeba było zrobić w tej chwili, to po pierwsze, przekonać dotychczasowy obóz władzy, że przegrał wybory. Do tej pory wydawało się im, że różnymi kanałami, m.in. przez TK, uniemożliwią nam wprowadzanie dobrych zmian. Np. można sobie wyobrazić, że TK zablokowałby przyznanie 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, bo jeżeli to pierwsze nie dostaje, to można by uznać za naruszenie konstytucyjnej równości obywateli.

To są spekulacje.

Tak, ale doskonale wiemy, że skok na TK i złamanie konstytucji przez PO poprzez wybór sędziów na zapas miały na celu zablokowanie reform nowego obozu rządzącego. Zatem musieliśmy zacząć od TK, żeby tego problemu uniknąć. Niestety okazało się, że Trybunał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10340

Wydanie: 10340

Spis treści
Zamów abonament