Miłośnicy wina na szlaku turystycznym
W Polsce przybywa miejsc, w których można poznać historię gronowych trunków. Liczba chętnych na usługi enoturystyczne szybko rośnie.
Beata drewnowska
Zwiedzanie winnicy, degustacje, udział w winobraniu, a do tego przejażdżki konne, zwiedzanie okolicy i próbowanie lokalnych dań – winiarzom nie brakuje pomysłów, aby przyciągnąć do siebie turystów.
– Turystyka winiarska rozwija się w Polsce coraz prężniej – mówi Monika Bielka-Vescovi, dyrektor Szkoły Sommelierów w Krakowie. – Jako kolejny cel obierają ją winiarze, którzy już ugruntowali swoją pozycję na winiarskiej mapie naszego kraju– dodaje.
Spragnieni wiedzy
W tym gronie jest działająca od ponad 30 lat Winnica Kinga ze Starej Wsi w województwie lubuskim.
– Enoturystyką zaczęliśmy się zajmować w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony gości, którzy początkowo odwiedzali nas tylko podczas Święta Winobrania w Zielonej Górze – wspomina Kinga Kowalewska-Koziarska, współwłaścicielka Winnicy Kinga.
Nadal najwięcej turystów – są to zazwyczaj grupy – pojawia się w Starej Wsi właśnie wczesną jesienią, podczas zbiorów. Przybywa jednak także osób, które trafiają do winnicy poza szczytem sezonu, chcąc...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta