Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiany w radiu i telewizji

11 stycznia 2016 | Kraj | Tomasz Krzyżak

Jacek Kurski jest od piątku prezesem TVP, a Barbara Stanisławczyk szefową Polskiego Radia. Wymieniono też dyrektorów anten.

Podpisana w ub. tygodniu przez prezydenta ustawa medialna autorstwa PiS weszła w życie w piątek. Tego dnia minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz na szefa TVP powołał Jacka Kurskiego. Prezesem Polskiego Radia została zaś Barbara Stanisławczyk.

W piątek zdecydowano też, kto obejmie dyrektorskie stanowiska w TVP. Nowym szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Marcin Pilis, pomysłodawca kanału TVP Info, autor filmów dokumentalnych o Kaukazie, Rosji, Azji Środkowej i Bliskim Wschodzie.

Telewizyjną Jedynką pokieruje Jan Pawlicki, były wydawca i reporter TV Republika, a wcześniej reporter w programie TVN „Teraz my" i w TVN 24. Dyrektorem TVP2 został Maciej Chmiel, dziennikarz radiowy i telewizyjny, który w latach 1994–1996 pracował już telewizji publicznej.

„Wiadomościami", głównym programem informacyjnym w TVP 1, pokieruje Marzena Paczuska. Wydawcą programu został Grzegorz Adamczyk.

Szefem TVP Kultura został Mateusz Matyszkowicz.

Wydanie: 10340

Wydanie: 10340

Spis treści
Zamów abonament