Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dotacje unijne na zagraniczną ekspansję

08 lutego 2017 | Dobra Firma

Od 1 marca do 4 kwietnia mikro, mali i średni przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie na tworzenie i realizację planów rozwoju eksportu, czyli strategii mających pomóc w zaistnieniu na nowych rynkach. Na dofinansowanie projektów zarezerwowano 2,3 mln zł.

Konkurs skierowany jest do firm z sektora MSP oraz tzw. lokalnych grup działania z województwa dolnośląskiego. A przewiduje dofinansowanie dwóch rodzajów projektów, które można podzielić według kryterium czasowego na długo- i krótkookresowe. Te pierwsze wiążą się z możliwością tworzenia długoterminowych (kompleksowych) strategii biznesowych, mających na celu pełne wykorzystanie i maksymalizację aktywów przedsiębiorstwa w celu zwiększenia rentowności i uzyskania długoterminowej przewagi konkurencyjnej, np. poprzez:

- stworzenie lub rozwój strategii działań międzynarodowych (np. dobór optymalnych sposobów komunikacji i promocji w danym kraju...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10670

Wydanie: 10670

Spis treści
Zamów abonament