Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przybywa optymizmu w prognozach dla Polski

08 lutego 2017 | Ekonomia
PMI zwiastuje przyspieszenie wzrostu PKB
źródło: Rzeczpospolita
PMI zwiastuje przyspieszenie wzrostu PKB

W ustawie budżetowej rząd założył na ten rok 3,6 proc. wzrostu PKB. To wciąż prognoza odważna, ale już nie absurdalnie wysoka.

Po serii danych świadczących o tym, że dno spowolnienia gospodarczego w Polsce przypadło na III kwartał 2016 r., ekonomiści zaczęli rewidować swoje tegoroczne przewidywania. Na przełomie roku oczekiwali, że gospodarka powiększy się w tym roku o 3,1 proc., a wielu było zdania, że wzrost drugi raz z rzędu będzie poniżej 3 proc. Dziś wydaje się to już mało prawdopodobne.

W tym tygodniu rewizję prognoz ogłosili ekonomiści Credit Agricole oraz Plus Banku. Ci pierwsi oczekują, że polska gospodarka powiększy się w tym roku o 3,3 proc. zamiast o 3,0 proc. Drudzy spodziewają się wzrostu PKB o 3,2 proc. zamiast o 3 proc. Ekonomiści mBanku już w styczniu skorygowali swoje prognozy, i to aż do 3,4 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10670

Wydanie: 10670

Spis treści
Zamów abonament