Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budujmy strefę bezpieczeństwa

08 lutego 2017 | Rzecz o polityce | Andrzej Talaga

Czas na sojusz, nie mity

Świat ogarnia geopolityczne wrzenie, a Polska stała się integralną częścią tego procesu. Ostatnie tygodnie obfitują w oznaki przesilenia, nie wolno ich ignorować, jeśli nie chcemy być przegranym tej przemiany. Wizyta kanclerz Angeli Merkel w Warszawie jest jednym z nich.

W czasach niepewności Polska dobrze zrobi, budując wokół siebie strefę bezpieczeństwa opartą nie na pięknych, acz mało użytecznych mitach, ale balansie sił, możliwości i potrzeb odrzucającym myślenie życzeniowe. W takim świecie nie ma miejsca na Międzymorze, jest za to na sojusz polsko-niemiecki.

Koncept ABC – bloku energetycznego, politycznego, a może kiedyś militarnego, państw położonych pomiędzy Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym – miał zakotwiczać Polskę w strefie pomiędzy Zachodem a Rosją rozciągającej się na linii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10670

Wydanie: 10670

Spis treści
Zamów abonament