Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz więcej ekologii

08 lutego 2017 | Ekonomia
Volkswagenowi nie zaszkodziła afera spalinowa
źródło: Rzeczpospolita
Volkswagenowi nie zaszkodziła afera spalinowa

W Polsce udział samochodów elektrycznych w łącznej sprzedaży aut liczony jest w promilach. Przybywa za to pojazdów z napędem hybrydowym. Adam woźniak

Europejski rynek samochodów osobowych rośnie, choć nie tak szybko jak polski. W 2016 roku w krajach UE zarejestrowano 14,64 mln nowych aut, o 6,8 proc. więcej niż w roku 2015. Jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, największy wzrost rejestracji odnotowano w Polsce (17 proc.), we Włoszech (16 proc.) oraz w Hiszpanii (11 proc.). W podziale na producentów absolutnym liderem jest Grupa Volkswagena: sprzedała ponad 3,6 mln samochodów, o 3 proc. więcej niż rok wcześniej. Na drugim miejscu znalazła się Grupa Renault (1,5 mln aut, wzrost o sprzedaży w ujęciu rocznym o 12 proc.), na trzecim Grupa PSA (1,5 mln i spadek o 1 proc.). Kolejne miejsca zajęły: Ford, BMW i Opel.

Trendem,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10670

Wydanie: 10670

Spis treści
Zamów abonament