Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polish dream

08 lutego 2017 | Ekonomia

Olga Grygier-Siddons Adam Krasoń Polska ma szansę rozwijać się najszybciej spośród krajów Unii Europejskiej.

W Europie równie szybkim wzrostem gospodarczym jak Polska do 2050 r. będzie mogła pochwalić się tylko Turcja, a jeśli spojrzymy na cały świat, to do tej krótkiej listy dodać należy jedynie Kolumbię. To nie science fiction. Co ciekawe, Polska byłaby nieco wyżej w tym rankingu, który pokazuje skalę potencjalnego długookresowego wzrostu, gdyby nie najgorsza ze wszystkich badanych krajów (poza Japonią) prognoza demograficzna.

Skąd ten optymizm

Dla niektórych tezy pierwszych kilku zdań naszego artykułu wydawać się mogą aż nadto optymistyczne. Nie dziwi zaś relatywnie negatywne spojrzenie na kwestie demograficzne. Te prognozy potencjalnego wzrostu mają jednak silny fundament w postaci prac analitycznych naszych zespołów ekonomistów, które w tym tygodniu znaleźć można w raporcie „The long view: How will the global economic order change by 2050?" („Długoterminowe spojrzenie: jak zmieni się globalny ekonomiczny porządek do 2050 roku").

Metodologia tego zestawienia to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10670

Wydanie: 10670

Spis treści
Zamów abonament