Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W arbitrażu jeszcze szybciej

31 marca 2017 | Prawo w biznesie

Z procedury przyspieszonej będą mogły skorzystać wszystkie podmioty, które zdecydują się na poddanie rozstrzygnięcia sporu przez Sąd Arbitrażowy przy Międzynarodowej Izbie Handlowej.

W świadomości prawników i przedsiębiorców arbitraż stanowi szybszą, ale i niewątpliwie droższą alternatywę dla sądów powszechnych. Przedsiębiorcy nie chcąc wikłać się w wieloletnie postępowania sądowe wolą umówić się na rozpoznanie sporów przez trybunał arbitrażowy, na którego skład będą mieli wpływ (nominując arbitrów) i który załatwi ich sprawę w jednej instancji. Pamiętając o czasie rozpoznawania spraw przez sądy powszechne nie sposób się tej tendencji dziwić.

Dla kogo procedura przyspieszona

Rozwiązywanie sporów w arbitrażu, a przynajmniej tych, co do których strony umówiły się na poddanie ich rozpoznania przez sąd arbitrażowy przy Międzynarodowej Izbie Handlowej (ICC), może stać jeszcze sprawniejsze. Wszystko za sprawą, obowiązującej od 1 marca 2017 roku nowelizacji Regulaminu Sądu Arbitrażowego ICC, na mocy której możliwe stanie się rozpoznawanie spraw wedle tzw. procedury przyspieszonej (expedited procedure), która nieco przypomina znane polskiej procedurze cywilnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10714

Wydanie: 10714

Spis treści
Zamów abonament