W trosce o zdrowie pracowników
Jedynie dziewięć procent pracowników posiada ochronę w ramach grupowych polis medycznych. regina Skibińska
Wydajny pracownik to zdrowy pracownik, a dostęp do publicznej opieki zdrowotnej pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu dla wielu firm korzystne jest zapewnienie prywatnej opieki medycznej. Przedsiębiorcy mają do wyboru dwie możliwości: mogą wykupić ubezpieczenie lub abonament w prywatnym centrum medycznym, lub grupowe ubezpieczenie zdrowotne.
Jeśli firma zdecyduje się na polisę zdrowotną, ubezpieczeni mogą leczyć się w prywatnych placówkach, z którymi ubezpieczyciele mają podpisane umowy i otrzymują dostęp do całej sieci medycznej danego towarzystwa, a nie tylko do placówek wybranego centrum medycznego.
Rozwiązanie to też nie jest idealne. W porównaniu z abonamentem medycznym ubezpieczenie ma tę wadę, że obejmuje ochroną tylko osoby poniżej wskazanego w umowie wieku, więc osoby starsze, np. po przejściu na emeryturę albo starsi członkowie rodzin pracowników nie będą przeważnie mogli korzystać z usług medycznych.
Drugim minusem ubezpieczeń jest okres karencji w przypadku niektórych świadczeń, co ma na celu wykluczenie sytuacji, gdy do ubezpieczenia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta