Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W trosce o zdrowie pracowników

31 marca 2017 | Dobra Firma
Polisy zdrowotne stają się jednym z cennych benefitów pracowniczych.
źródło: Shutterstock
Polisy zdrowotne stają się jednym z cennych benefitów pracowniczych.

Jedynie dziewięć procent pracowników posiada ochronę w ramach grupowych polis medycznych. regina Skibińska

Wydajny pracownik to zdrowy pracownik, a dostęp do publicznej opieki zdrowotnej pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu dla wielu firm korzystne jest zapewnienie prywatnej opieki medycznej. Przedsiębiorcy mają do wyboru dwie możliwości: mogą wykupić ubezpieczenie lub abonament w prywatnym centrum medycznym, lub grupowe ubezpieczenie zdrowotne.

Jeśli firma zdecyduje się na polisę zdrowotną, ubezpieczeni mogą leczyć się w prywatnych placówkach, z którymi ubezpieczyciele mają podpisane umowy i otrzymują dostęp do całej sieci medycznej danego towarzystwa, a nie tylko do placówek wybranego centrum medycznego.

Rozwiązanie to też nie jest idealne. W porównaniu z abonamentem medycznym ubezpieczenie ma tę wadę, że obejmuje ochroną tylko osoby poniżej wskazanego w umowie wieku, więc osoby starsze, np. po przejściu na emeryturę albo starsi członkowie rodzin pracowników nie będą przeważnie mogli korzystać z usług medycznych.

Drugim minusem ubezpieczeń jest okres karencji w przypadku niektórych świadczeń, co ma na celu wykluczenie sytuacji, gdy do ubezpieczenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10714

Wydanie: 10714

Spis treści
Zamów abonament