Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdynia przyszłości

31 marca 2017 | Nieruchomości Plus
źródło: Rzeczpospolita

Rozmowa z Wojciechem Szczurkiem, prezydentem Gdyni

Rz: Na targach w Cannes odebrał pan prestiżową nagrodę magazynu FDI dla Gdyni jako miasta przyszłości. Za co dokładnie miasto otrzymało to wyróżnienie?

To bardzo prestiżowa nagroda. Bardzo się cieszę, że w tym szczególnym rankingu Gdynia osiąga taki sukces - pierwsze miejsce. To potwierdzenie przez wielu zagranicznych ekspertów pozycji miasta w obszarach rozwojowych. Chodzi o te obszary, które mierzy się dziś twardą infrastrukturą, ofertą inwestycyjną czy przyjaznością dla inwestycji, a także tych istotnych dla jakości życia. Ten ostatni z wymienionych obszarów to dziś kluczowy czynnik kreowania potencjału gospodarczego i rozwoju.

Zanalizujmy zatem czynniki sukcesu Gdyni. Co to znaczy, że miasto jest przyjazne dla inwestorów?

To bardzo szeroki wachlarz działań, które podejmuje miasto w swojej bieżącej polityce, m.in. przygotowując obszary rozwojowe, plany zagospodarowania przestrzennego, programy wsparcia, udostępniając infrastrukturę drogową, która...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10714

Wydanie: 10714

Spis treści
Zamów abonament